Jak podróżować po Łodzi?

Miasto Włókniarzy ma do odkrycia wiele wspaniałych sekretów. W ciągu roku nie ma praktycznie dnia, gdy w którymś z zakątków miasta nie odbywałyby się imprezy kulturalne bądź sportowe, na które ściągają osoby z całej Polski. Kluczem do czerpania przyjemności z wizyty w Łodzi jest jednak nauczenie się, jak sprawnie podróżować po tak ogromnej aglomeracji. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć dla gości naszych obiektów noclegowych ten krótki poradnik, w którym omawiamy najpopularniejsze sposoby poruszania się po miejskiej dżungli w samym sercu naszego pięknego kraju.

Podróżowanie po Łodzi komunikacją miejską

Wcale nie musisz mieć własnego samochodu i wydawać mnóstwa pieniędzy na taksówki, aby dotrzeć w nawet najbardziej oddalone miejsca na mapie miasta. Jeśli chcesz wygodnie, a jednocześnie stosunkowo tanio podróżować po Łodzi, czas polubić się z tutejszą nowoczesną komunikacją miejską. Do Twojej dyspozycji jest 18 linii tramwajowych dziennych, kilkanaście nocnych, a także ogromna liczba linii autobusowych, które dowiozą Cię we wszystkie najpopularniejsze miejsca spotkań mieszkańców – od centrum handlowego Manufaktura, po otwarte dopiero w zeszłym roku Orientarium, czyli najnowocześniejsze ZOO w Europie.

Jeżeli przyjeżdżasz do nas pod koniec tygodnia, szczególnie polecamy zakup biletu weekendowego. Dzięki niemu podróż po Łodzi stanie się dużo prostsza, a w Twojej kieszeni zostanie sporo pieniędzy na korzystanie z lokalnych atrakcji – za zaledwie 18 zł (bilet normalny) możesz poruszać się wszystkimi liniami tramwajowymi i autobusowymi od 18:00 w piątek, aż do 3:00 w poniedziałek!

Jak jeszcze możesz poruszać się po mieście?

Sposobów jest całe mnóstwo, więc na pewno znajdziesz coś odpowiadającego Twoim preferencjom. Rozważ np.:

  • podróżowanie po Łodzi rowerem miejskim wypożyczonym na jednej ze stacji Łódzkiego Roweru Publicznego,
  • przejażdżkę rikszą po najbardziej reprezentacyjnej ulicy – Piotrkowskiej,
  • zwiedzanie miasta zabytkowym Trambusem (to świetna atrakcja dla dzieci),
  • wynajęcie zwinnej hulajnogi elektrycznej, dzięki której z łatwością ominiesz korki.

Zarezerwuj tanie miejsca noclegowe w hostelu Gacjusz i zacznij podróżować po Łodzi tak, jak lubisz!