Łódź obchodzi 600 urodziny!

Już w tym miesiącu odbędzie się wydarzenie, na którym nie może zabraknąć nikogo, kogo sercu bliskie jest Miasto Włókniarzy. Od 28 do 30 lipca 2023 r. będziemy świętować 600. urodziny Łodzi! Atrakcji na pewno nie zabraknie – zarówno dla najmłodszych, jak i tych, którzy doskonale pamiętają, jak nasze miasto wyglądało jeszcze kilkadziesiąt lat temu i lubią powspominać stare czasy. Pojawią się też największe gwiazdy zagranicznej i polskiej sceny muzycznej, m.in. Tom Odell, Franz Ferdinand, Kult, Dawid Kwiatkowski, Bedoes czy Artur Rojek oraz wielu innych znanych artystów.

Imponujące 600. urodziny Łodzi – zdecydowanie jest na co czekać!

Obchody skupią się oczywiście wokół Piotrkowskiej. Przez cały ostatni weekend lipca ulica podzielona będzie na kilka stref tematycznych z atrakcjami nie tylko dla dzieci, ale też miłośników motoryzacji, sportu, tańca, zabaw z czasów PRL, a także… piwa. Tak, na odcinku pomiędzy ul. Struga i ul. Zamenhofa wkrótce rozpocznie się Łódzki Festiwal Piw Rzemieślniczych, podczas którego zapoznasz się bliżej z wyrobami kilkudziesięciu producentów, w tym również małych, lokalnych browarów.

Zabierz rodzinkę i znajomych na Łódź Summer Festival 2023 i świętuj 600. urodziny miasta dokładnie tak, jak lubisz! Wstęp na wydarzenie jest darmowy i nie wymaga rezerwacji biletów. Tanie noclegi zapewnia natomiast hostel Gacjusz – łącznie w 4 naszych obiektach oferujemy około 600 miejsc, a cena spada wraz z długością i liczbą osób, które przyjechały z Tobą.

Najciekawsze atrakcje imprezy. Tego nie możesz przegapić!

Podczas 600. urodzin Łodzi koniecznie zarezerwuj sobie trochę czasu na:

  • bezpłatny spacer lub przejazd autobusem z profesjonalnym przewodnikiem, podczas którego poznasz najciekawsze miejsca na mapie miasta,
  • zabawę na torze samochodowym w strefie sportowej,
  • odwiedzenie dmuchańców, warsztatów aktorskich i koncertu piosenek Disneya w strefie dla dzieci,
  • jarmark średniowieczny w strefie historyczno-tożsamościowej.

Bez względu na to, czy wybierasz się jedynie na koncerty gwiazd, czy interesują Cię także inne atrakcje 600. urodzin Łodzi, pamiętaj o zarezerwowaniu noclegu w hostelu Gacjusz z odpowiednim wyprzedzeniem!